25 stycznia 2018 07:44 | Aktualności

JASEŁKA

W piątek przed Bożym Narodzeniem tradycyjnie w naszej szkole w Lipinach, ze świątecznym przesłaniem dla nauczycieli, uczniów, rodziców i zaproszonych gości, wystąpili uczniowie klasy VI. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii (nawiązującej do Betlejem) przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie oraz pasterze. Poszczególne sceny z narodzin Jezusa były przeplatane pięknymi i nastrojowym kolędami wykonywanymi przez uczniów z kółka muzycznego. Natomiast druga część inscenizacji przeniosła nas przed ciasną bramę raju, gdzie zebrani przedstawiciele różnych stanów i zawodów, musieli odpowiadać na pytania świętego Piotra. Młodzi aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój.
Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.

Wszystkim zebranym życzenia świąteczne złożyła pani dyrektor, Janina Szlufarska-Kłosek, do których przyłączyli się również przedstawiciel rady MiG Margonin, pan Adam Rogacki oraz przyjaciółka szkoły – pani Janina Cajske.

Na koniec przybył również najbardziej wyczekiwany przez uczniów gość, czyli Gwiazdor, który obdarował wszystkie dzieci prezentami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Na zakończenie nauczyciele oraz zaproszeni goście zasiedli do świątecznie nakrytego stołu.