06 maja 2018 11:54 | Aktualności

RYMEM O PRZYRODZIE

27 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach odbyło się spotkanie autorskie z panią Wiesławą Pyrcz, autorką i wydawcą książek dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie klasy I i III. Poeta jest emerytowanym nauczycielem bibliotekarzem, więc bardzo szybko nawiązała śnietny kontakt z dziećmi. Ciekawie opowiadała o swoich książkach, o tym skąd czerpie pomysły, jak powstają jej utwory i dlaczego pisze dla najmłodszych. Prezentowała swoje  książki związane ze zdrowiem, ekologią i przyrodą,   a  recytowane podczas spotkania wiersze doskonale trafiały do dzieci, bo w sposób przystępny mówiły o zasadach zdrowego odżywiania, przyrodzie  w różnych porach roku  i zwyczajach zwierząt. Uwagę dzieci zwróciły piękne ilustracje do utworów, które jak się później okazało wykonały byłe uczennice autorki. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję zakupić książki z autografem.