06 lipca 2018 09:22 | Aktualności

MATEMATYCZNE POTYCZKI

24 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach odbył się XVI Powiatowy Konkurs Matematyczny pod hasłem Mistrz Tabliczki Mnożenia. W konkursie wzięło udział dwudziestu jeden uczniów z klas III i IV szkół podstawowych powiatu chodzieskiego. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko świetną znajomością tabliczki mnożenia, ale również logicznym myśleniem oraz umiejętnością wnioskowania. Komisja konkursowa po sprawdzeniu i ocenie prac przyznał tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz dwa tytuły Wicemistrzów w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii klas III, tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymał Aleksander Łukawski – uczeń SP nr 3 w Chodzieży, tytuł I Wicemistrza przypadł w udziale Karolinie Baszkiewicz, uczennicy SP w Lipinach, natomiast III miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymał uczeń SP w Margoninie – Sebastian Kucharczyk.
W kategorii klas IV pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymał Paweł Przybyszewski – uczeń SP nr 1 w Chodzieży, drugie miejsce i tytuł I Wicemistrza zdobyła Eliza Cybulska z SP w Budzyniu, a III miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymał Norbert Koczorowski – uczeń SP w Margoninie.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy uznania oraz wartościowe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej        w Lipinach.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy pamiątkowe, które wręczyła dyrektor szkoły Janina Szlufarska-Kłosek.
Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w zmaganiach z matematyką.