06 lipca 2018 09:35 | Aktualności

DZIEŃ PATRONA

Już po raz 2. w ramach obchodów Dnia Patrona w Szkole Podstawowej w Lipinach zorganizowano Bieg Papieski.

Tradycyjnie święto szkoły rozpoczęto mszą św. odprawianą przez ks. Łukasz Grońskiego, który przypomniał, że taki patron zobowiązuje do tego, by „wymagać, nawet gdy inni nie wymagają”. Później przybyli goście oraz społeczność szkolna zebrali się przed budynkiem szkoły, by wysłuchać krótkiej historii Jana Pawła II – sportowca. Następnie dyrektor szkoły, pani Janina Szlufarska-Kłosek, przedstawiła wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI, TEJ ZIEMI”. Po części oficjalnej uczniowie - klasami, a goście przyłączając się do poszczególnych grup, wybiegali na trasę. Panowie policjanci czuwali, by każdy przemierzył ten odcinek sprawnie i bezpiecznie. Na mecie na każdego czekała woda i kiełbaska z grilla. Uwieńczeniem dnia były ćwiczenia w resuscytacji krążeniowo-oddechowej dla uczniów I i III klasy, a dla starszych – test wiedzy o Janie Pawle II z wykorzystaniem QR kodów.