06 lipca 2018 10:09 | Aktualności

NASZE SYMBOLE NARODOWE

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II wspólnie ze szkołami z gminy Margonin uczestniczy w rządowym programie „Aktywna Tablica”. W ramach tego projektu szkoły otrzymały dofinansowanie do zakupu 2 kompletów tablic interaktywnych. Takie tablice to urozmaicenie zajęć dydaktycznych i większa motywacja  do nauki dla uczniów. W szkole na każdym przedmiocie wykorzystywane są w różny sposób metody TIK. Jedną z takich możliwości jest wykorzystanie na lekcjach aplikacji Kahoot. W szkole w Lipinach postanowiono połączyć przyjemne z pożytecznym i w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę został zorganizowany konkurs pod nazwą „Nasze symbole narodowe”. Dzięki wykorzystaniu wspomnianej aplikacji na telefonach uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat symboli narodowych i co jeszcze ważniejsze, otrzymywali od razu informację zwrotną dotyczącą poprawności udzielanych odpowiedzi oraz zajmowanego miejsca wśród uczestników konkursu. Udział mogli brać uczniowie klas IV-VII oraz zaproszeni goście, którzy przybyli na lekcje otwarte w naszej szkole. Zwycięzcom jeszcze serdecznie gratulujemy.