06 lipca 2018 10:16 | Aktualności

NA PODIUM - ZJAZD SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

W tym roku – podobnie jak w latach poprzednich – Szkoła Podstawowa w Lipinach uczestniczyła w Archidiecezjalnym Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II. Szkołę reprezentowała dyrektor szkoły oraz poczet sztandarowy. W roku jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz dla uczczenia pamięci Wielkiego Polaka zostały zorganizowane konkursy – literacki i plastyczny.

Tym razem można mówić o dużym sukcesie uczniów, ponieważ prace– Michała Kidonia i Jarosława Doleckiego – zajęły pierwsze i drugie miejsce w konkursie pt. „Święty Jan Paweł II nauczycielem i przewodnikiem życia”. Obaj chłopcy w swych pracach dowiedli, że Jan Paweł II był żywym dowodem swoich słów: „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Gratulujemy!