13 lipca 2018 00:16 | Aktualności

SZCZĘŚLIWEJ DROGI JUŻ CZAS

Za oknami pogoda piękniejsza niż w lecie, dlatego wielu uczniów opuszcza mury szkoły, by wziąć udział w przeróżnych wycieczkach.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta, na Hel i Kaszuby. Pierwszego dnia odwiedzili fokarium w Helu i mogli poodpoczywać na helskiej plaży. Jednak nie to okazało się największą atrakcją tego dnia. W drodze powrotnej do Gdyni – jadąc z Helu do Gdyni – mieli możliwość zobaczenia „na żywo” piłkarzy naszej reprezentacji, którzy  rowerami wracali z Juraty do Jastarni. Z tym przypadkowym wydarzeniem konkurował gdyński żaglowiec szkoleniowy „Dar Pomorza” oraz polski niszczyciel ORP „Błyskawica”, które były jeszcze w planie zwiedzania. Następnego dnia uczniowie zwiedzali Gdańsk, odwiedzili interaktywną salę pt. „Ludzie – statki – porty” oraz mogli podziwiać panoramę Gdańska z koła widokowego „Amber Sky’. Kolejną atrakcją wycieczki był Sopot z najpopularniejszą uliczką – Monciakiem, krzywym domkiem oraz najdłuższym molo w Europie. Dzień zakończył się spacerem brzegiem do Gdyni Orłowa. Na zakończenie uczniowie pojechali wysłuchać historii powstania naszego hymnu w Będominie oraz poznać życie Kaszubów w skansenie we Wdzydzach Kiszewskich.

Choć program był dość napięty, wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni. A największa, niezaplanowana atrakcja – możliwość zobaczenia naszych piłkarzy- na długo utkwi w pamięci uczniów.