13 lipca 2018 00:33 | Aktualności

RODZINNE ŚWIĘTOWANIE

W  maju i czerwcu przypadają aż 3 święta „rodzinne”, święto mam, dzieci i ojców, dlatego w Szkole Podstawowej w Lipinach zorganizowano festyn rodzinny. Na początku wystąpiły dzieci z każdej klasy w programie „Mini playback show” dedykujący hity swoim rodzicom. Dla rodziców zaśpiewał też szkolny zespół wokalny. Następnie dzieci mogły wziąć udział w nie do końca poważnych konkurencjach – slalom z „wodnym” balonem, „koszary”, w których nagrodą był karnet na basen w Chodzieży. Równolegle na boisku szkolnym dzieci mogły się zmierzyć ze swoimi rodzicami w piłce siatkowej – dziewczynki i piłce nożnej – chłopcy. Rywalizacja była zacięta, nikt nikomu nie odpuszczał, jednak w obu konkurencjach zwyciężyło doświadczenie i rodzice zwyciężyli. Dobrej zabawie smaku dodały potrawy przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipin (szare kluchy, grochówka), a dzięki sołectwu dzieciaki mogły dokazywać na dmuchanym zamku.

Nigdy czas spędzony z rodziną nie jest czasem straconym. ;)