07 września 2018 12:03 | Aktualności

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Dla każdego ucznia początek  września to koniec nadmorskich spacerów, pływania po jeziorze i beztroskiego wypoczynku. Dla uczniów Szkoły Podstawowej w Lipinach inauguracja roku szkolnego 2018/2019 nastąpiła 3 września w kaplicy w Lipinach. Po nabożeństwie wszyscy przeszli do budynku szkoły, by tam dyrektor szkoły – Janina Szlufarska-Kłosek – dokonała oficjalnego rozpoczęcia 10 miesięcznego okresu nauki. Dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczniów, a szczególnie ciepło dziesięcioro pierwszoklasistów, przedstawiła nowy skład Rady Pedagogicznej i wszystkim zebranym życzyła sukcesów i wytrwałości. Następnie do ślubowania przystąpiła pani Agata Kowalewska, która w minione wakacje pozytywnie zdała egzamin na nauczyciela mianowanego. Głos zabrał także wiceburmistrz Miasta i Gminy Margonin, pan Łukasz Malczewski, który w swoim wystąpieniu docenił dotychczasowo pracę zarówno uczniów, jak i nauczycieli, jednocześnie życzył wszystkim wytrwałości i radości płynącej ze zdobywania wiedzy. Na koniec swojego wystąpienia wiceburmistrz wręczył uczniowi – Michałowi Kidoniowi – stypendium naukowe za osiągnięte wyniki w minionym roku szkolnym.

Po wyprowadzeniu sztandaru uczniowie przedstawili krótki program artystyczny, w którym wyrazili zarówno smutek, jak i radość i nadzieję związane z rozpoczęciem roku szkolnego. Uczniowie nie zapomnieli również o 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej, dlatego wyrecytowali wiersze nawiązujące do tego wydarzenia.

Potem wszyscy zebrani rozeszli się do sal, by tam spotkać się z wychowawcą, kolegami i poznać plan swych zajęć na kolejne 5 miesięcy.