17 września 2018 07:21 | Aktualności

PRZEDWIOŚNIE W NASZEJ SZKOLE

Narodowe  Czytanie  to  zainicjowana  w  2012 r.  przez  Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej ogólnopolska  akcja  publicznej  lektury  największych  polskich  dzieł  literackich.

W  tym  roku  odbyła  się  kolejna  edycja  akcji,  której  podstawowym  celem  jest  popularyzacja  czytelnictwa,  zwrócenie  uwagi  na  bogactwo  polskiej  literatury  oraz  wzmacnianie  poczucia  tożsamości  narodowej.

Nasza  szkoła  po  raz  pierwszy  wzięła  udział  w  akcji.  Uczniowie klas VI-VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach na jednej z lekcji odczytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Po wspólnej lekturze nastąpiło omówienie tekstu, by młodzież mogła lepiej zrozumieć wartość poznanego dzieła.