19 października 2018 11:46 | Aktualności

ŚWIĘTO PIECZONEJ PYRY

Aby klasowej tradycji stało się zadość, uczniowie klasy 6. Szkoły Podstawowej w Lipinach pod koniec września postanowili uczcić święto tego wyjątkowego warzywa w sposób sportowy. Wszystkie konkurencje, jakie zostały im przygotowane, związane były z ziemniakami. Były i wykopki na czas, i skoki w worku po pyry, i rzuty bulwami do worka, i ciągnięcie „worka” kartofli. Mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Po „ziemniaczanych” konkurencjach wszyscy zasiedli do wcześniej samodzielnie rozpalonego ogniska, by móc skosztować  upieczonego ziemniaka. Na koniec cała klasa zabrała się za przygotowanie kilogramów ziemniaków na… domowe frytki, które jeszcze do późna wspólnie przyrządzała.

Wszyscy świetnie się bawili, a ziemniaki miały rewelacyjny smak „samodzielności”.