19 października 2018 11:54 | Aktualności

NOC ZAWODOWCÓW

W dniu 5 października 2018 r. grupa uczniów klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach wzięła udział w Nocy Zawodowców, która odbyła się w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży. Wydarzenie, zainicjowane przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile, wzorowane było na Nocy Naukowców i miało na celu pokazanie uczniom możliwości, związanych z nauką zawodów. Podczas tego spotkania młodzież wraz z innymi uczniami szkół powiatu chodzieskiego wzięła udział  w konsultacjach z doradcami zawodowymi i obejrzała pokaz kulinarny w wykonaniu Pawła Salamona - wielokrotnie nagradzanego szefa kuchni, zdobywcy Kulinarnego Pucharu Polski i tytułu Wielkopolski Kucharz Roku. Ponadto w klasach Zespołu Szkół i w pracowniach Centrum Edukacji Zawodowej czekały na młodzież różnorodne prezentacje i warsztaty, np. fryzjerskie czy elektryczne.

Na koniec organizatorzy przygotowali dla uczestników niespodziankę  - pokaz „światło i dźwięk”.