22 sierpnia 2019 10:07 | Aktualności

MATEMATYCZNE POTYCZKI

30 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach odbył się XVII Powiatowy Konkurs Matematyczny pod hasłem Mistrz Tabliczki Mnożenia. W konkursie wzięło udział dwudziestu uczniów z klas III i IV szkół podstawowych powiatu chodzieskiego. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko świetną znajomością tabliczki mnożenia, ale również logicznym myśleniem oraz umiejętnością wnioskowania. Komisja konkursowa po sprawdzeniu i ocenie prac przyznał tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz dwa tytuły Wicemistrzów w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii klas III, tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymał Dominik Jęśko – uczeń SP w Oleśnicy, tytuł I Wicemistrza przypadł w udziale Leonowi Kurasz, uczniowi SP z Szamocina, natomiast III miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymał uczeń SP z Budzynia – Aleksander Sell.
W kategorii klas IV pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymał Dawid Bednarek – uczeń SP nr. 1 w Chodzieży, drugie miejsce i tytuł I Wicemistrza zdobył Antoni Biskup z SP w Lipinach, a III miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymał Szymon Michalski – uczeń SP z Wyszyn.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy uznania oraz wartościowe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej    w Lipinach.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy pamiątkowe, które wręczyła dyrektor szkoły Janina Szlufarska-Kłosek.
Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w zmaganiach z matematyką.