13 maja 2015 21:46

POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

30 kwietnia w Margoninie odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do udziału zgłosiło się 7 szkół podstawowych, w tym nasza z Lipin. Na początku wszystkich uczestników i gości powitał gospodarz tegorocznego turnieju dyrektor Zespołu Szkół w Margoninie – pan Rafał Gimzicki oraz Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego, aspirant Janusz Herba. Następnie została przeprowadzona część teoretyczna. Uczniowie mieli do rozwiązania 30 zadań testowych. Kolejny etap turnieju sprawdzał  umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej – tu uczniowie mieli udzielić fachowego  wsparcia osobie, która straciła przytomność.

Ostatnim zadaniem była praktyczna jazda na rowerze po torze przeszkód. Tu bezkonkurencyjna okazała się nasza uczennica - Magdalena Baszkiewicz, która niemal bezbłędnie przejechała trasę deklasując pozostałych uczestników.

Rywalizacja między drużynami do końca była zacięta. Dzięki wiedzy i umiejętności opanowania stresu reprezentacja naszej szkoły - Magdalena Baszkiewicz, Iga Budna, Dawid Walczak i Radosław Wekwert zajęli II miejsce, gratulujemy!