13 maja 2015 21:49

BO UCZYĆ SIĘ WARTO ...

W miniony poniedziałek (11 maja) w Szkole Podstawowej w Lipinach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Losy absolwentów”. Tym razem zaproszenie przyjął absolwent, który ukończył ją w 1964 roku – pan Henryk Stokłosa. Były senator swoim przyjazdem wywołał nie lada zamieszanie pojawiając się w swej rodzinnej wsi śmigłowcem. Przez cały czas spotkania pan Stokłosa podkreślał, że bardzo ważne w osiągnięciu sukcesu jest wytrwałość, cierpliwość i wiara, że warto się natrudzić, żeby coś osiągnąć. Opowiadając o swoim aktualnym życiu zaznaczał, że jeśli się chce i jest się zdeterminowanym, to można odnieść sukces niezależnie od tego skąd się pochodzi. Zachęcał uczniów do nauki matematyki, ale przede wszystkim języków, których to znajomość otwiera wiele dróg. Pan Henryk Stokłosa sprawił uczniom wielką niespodziankę ofiarowując szkole nowoczesną tablice multimedialną. Spotkanie z tym absolwentem z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów i może w niejednym wzbudzi poczucie, że nie jest ważne skąd się pochodzi, ale co ma się w głowie i jak się to wykorzystuje. Na zakończenie pan Stokłosa zaproponował dla najlepszych niebanalną nagrodę, o której powiemy tuż przed zakończeniem roku szkolnego.