12 kwietnia 2011 13:31

Pierwszy dzień wiosny

Na pewno każdy  z nas ma już dość zimy, dlatego tak chętnie uczniowie z naszej szkoły przywoływali wiosnę i ciepłe dni. Tego dnia każda klasa ubrana była w określonym kolorze.Wszystkie mniej lub bardziej nawiązywały do wiosny. Na początek czwarta klasa przedstawiła nam kilka scenek na temat odświeżenia naszego zachowania. Po inscenizacji  pani dyrektor wręczyła nagrodę i dyplomy za pierwsze miejsce w szkolnym konkursie  języka angielskiego. Najlepszą w szkole okazała się uczennica V klasy Weronika Wekwerth. Nareszcie nadszedł upragniony czas topienia Marzanny, czyli kukły uosabiającej zimę i chłód. Barwnym korowodem  wyruszyliśmy nad staw, by tam spalić i utopić marionetkę. Po zatopieniu Marzanny wróciliśmy do szkoły. Mamy nadzieję, że udało nam się przywołać wiosnę na dobre.