28 kwietnia 2011 19:03

Matematyczne potyczki

28 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach odbył się IX Powiatowy konkurs matematyczny pod hasłem Mistrz tabliczki mnożenia. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas III i IV powiatu chodzieskiego. Biorący w konkursie udział uczniowie musieli wykazać się świetną znajomością tabliczki mnożenia, logicznym myśleniem oraz umiejętnością wnioskowania. Komisja konkursowa po sprawdzeniu i ocenie prac przyznała tytuł Mistrza tabliczki mnożenia oraz dwa tytuły Wicemistrzów w poszczególnych kategoriach. W kategorii klas III, tytuł Mistrza tabliczki mnożenia otrzymał Mikołaj Strzałkowski – uczeń Szkoły Podstawowej nr. 1 w Chodzieży. Tytuł I Wicemistrza przypadł w udziale Radosławowi Tokarz, uczniowi Szkoły Podstawowej w Budzyniu. III miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymał uczeń Szkoły Podstawowej w Radwankach – Dawid Baran. W kategorii klas IV, pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Mistrza tabliczki mnożenia otrzymała Bogumiła Białecka – uczennica Szkoły Podstawowej w Lipinach. Drugie miejsce i tytuł I Wicemistrza zdobyła Martyna Rybka – uczennica Szkoły Podstawowej nr. 3 w Chodzieży. III miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymał Wojciech Spychalski – uczeń Szkoły Podstawowej w Szamocinie. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy uznania oraz wartościowe nagrody książkowe. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział, które wręczyła p.o. dyrektora szkoły Justyna Gallas. Organizatorzy konkursu nie zapomnieli o nauczycielach przygotowujących uczniów do konkursu, oni również z rąk dyrektora szkoły otrzymali podziękowania. Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w zmaganiach z matematyką.