10 maja 2011 13:34

Wycieczka do kina i aquaparku

Dnia 29 kwietnia 2011 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Lipinach uczestniczyli w wycieczce do Wągrowca. Celem wyjazdu było obejrzenie nowej kinowej produkcji związanej z patronem szkoły – Janem Pawłem II. Film „Jan Paweł II. Szukałem Was..." to pełnometrażowy dokument o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Mimo, że produkcji o tym wielkim Polaku już jest bardzo dużo, to i tak uczniowie z zainteresowaniem śledzili fabułę, która przede wszystkim ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach.

Dodatkową atrakcją wyjazdu był pobyt w wągrowieckim Aquaparku. Uczniowie skorzystali tam z wszelkich dobrodziejstw, które są proponowane klientom tego miejsca rozrywki. Efektowny kształt basenu, ciekawy wystrój zadowoliły nawet najbardziej wybrednego amatora kąpieli.

Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.